Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Haftanın Yazısı / MUTLU BİR YIL DİLİYORUZ

MUTLU BİR YIL DİLİYORUZ

Hüzünleri, sıkıntıları, sevinçleri, umutları ile bir yılı geride bıraktık.

Tek Tek bireyler için uzun bir dönemin ifadesi olan “yıl” kavramı ülkelerin yaşamında bir an gibidir. Ancak, an olarak kabul edilen bu kısa zaman dilimleri de, ülkelerin yaşamında önemli olayların, önemli gelişmelerin başı ve sonu olabilmektedir.

Şüphesiz ki, dileğimiz 2017 yılının ülkemiz için önemli başarıların, büyük atılımların yaşandığı bir yıl olarak geçmesiydi. Ne var ki, bu dileğimiz yerine gelmiş sayılamaz. Zira, çevremiz halen başta savaş hali olmak üzere olumsuzluklarla çevrili, içeride öncelikle ekonomik olmak üzere sıkıntılarımız var.

2017 yılının, ülkemizin yıldızının parladığı, toplumumuzun mutluluğu ve refahı yakaladığı bir yıl olması umuduyla bu yılı geride bırakıp, yeni yıla adım atıyor ve kalben bu dileklerimizi 2018′e taşıyoruz.

22 yılı geride bırakan Vakfımız bugüne kadar 12.000 kişinin üzerinde, başta gençlerimiz olmak üzere insanımıza ve ülkemizin çok değerli kurum ve kuruluşlarına eğitim vererek, yayın faaliyetlerinde, danışmanlık hizmetlerinde bulunarak, üniversitelerimizle ortak projeler, seminerler düzenleyerek bir sivil toplum örgütü olarak, içinde bulunduğu topluma fayda üreterek bir yılı daha geride bıraktı. Umudumuz gelecekte bu hizmetlerimizin gelişerek devam etmesidir.

Bu duygular içerisinde, başta eğitim verdiğimiz değerli öğrencilerimizin, güzide kurum ve kuruluşlarımızın, seçkin eğitim kadromuzun, Vakfımıza destek ve ilgilerini esirgemeyen dostlarımızın, tüm ulusumuzun en içten duygularla yeni yılını kutlar, 2018 in mutluluk, esenlik ve başarı dolu günlerle geçmesini dileriz.

                                                                                                                                 Türk Dış Ticaret Vakfı

Hakkında admin

Türk Dışticaret Vakfı

Cevapla

Scroll To Top